Çocuk Resim Kursları

Karşıyaka Çocuk Resim Kursu

Küçük yaş grubu (6-9) hayal gücü ve yaratıcılığı destekleyen çalışmalar, özellikle küçük el kaslarını güçlendirici kesme ve 3 boyutlu form inşa çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca küçük yaş grubumuzda her öğrencimizin farklı resim tekniklerini tanıyacağı, değişik resim malzemeleri ile çalışmalar yaptırılmaktadır.

Çocuk grubu (10-16) temel desen bilgisi, resimde ölçü oran ve kompozisyon her öğrencimizde hedeflenen temel konulardır. Bununla birlikte renkli resim teknikleri (pastel, guaj, akrilik, su bazlı malzemelerle tuval çalışmaları) ve ilgi duyan öğrencilerimize moda ve takı tasarım çalışmalarıyla 3 boyutlu seramik çalışmaları yapılmaktadır.

6-9 ve 10-16 arası iki yaş grubuna yönelik etkinliklerimiz hafta içi ve hafta sonu planlanmaktadır.

Kurslarımız haftada 1 gün 2 saat, ayda toplam 8 ders saatidir.

 

Atölyemizde, renkli resim teknikleri, tuval üzerine kolaj ,akrilik çalışmaları (pastel, suluboya, parmak boyası) form inşa çalışmaları, seramik, rölyef ve 3 boyutlu düzenlemeler, Moda ve yaratıcı tasarım, takı tasarım ve karışık tekniklerde çalışmalar yapılmaktadır.

Kendinize uygun saatlerde, ilgi alanınız doğrultusunda çalışmalar yapabilirsiniz.

Derin Çalışkan / portre çalışması

Çocuklar atölyede resim, heykel ve seramik üzerine çeşitli malzemeler ile çalışıp, farklı teknikler öğrenirler.

Çocuklarımıza öğretmeye, aşılamaya çalıştığımızın düşünce şekli, yaptıkları çalışmaları sadece kendilerinin beğenmelerinin yeterli olduğunu, birileri tarafından onaylanmak zorunda olmadıklarını, kimsenin kimseye benzemediğini ve yaptıklarının da benzemeyeceğini, orjinalliğin gücünü, başladıkları işi sürdürebileceklerini, bir işin üzerinde tekrar ve tekrar çalışabileceklerini, pratik ve düzenli çalışmayla ilerlenildiğini aktarmaya çalışıyoruz.

Çocuklar özgürce kendi dünyalarını keşfederlerken bizde onlara rehberlik ediyoruz.

Pedogojik eğitim almış uzman resim öğretmeni kadromuzla çocuklarınızın sanatı sevmesi, yaratıcılıklarını geliştirmesi, kendilerini daha iyi ifade etmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Çocuk programı içeriği; Pastel, Seramik, Suluboya, Guaj, Kolaj, Atık Malzemelerle form çalışmaları, Hayal gücünü geliştirmeye yönelik çalışmalar.

Sitemiz yeni yapılmaya başladığından dolayı aklınıza gelebilecek her türlü bilgiyi daha internet ortamına geçiremedik. Bu yüzden fikir almak için veya aklınızdaki her türlü sorularınıza cevap almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden biri ile irtibata geçebilirsiniz.

Adres: Aksoy Mahallesi, Girne Bulvarı No:36/5 D:1, Ayser Hanım Apt., Karşıyaka 35530 İzmir

Telefon: 0 (533) 567-1696

E-Mail: figen@hayatagaci.biz.tr

  2 comments for “Çocuk Resim Kursları

  1. Figen
    29 Eylül 2014 at 06:53

    Atölyemiz sadece İzmir-Karşıyaka’da bulunmaktadır.

  2. Melisa Erto
    27 Eylül 2014 at 08:08

    Denizli’de yok mu bu kurs

Bir Cevap Yazın